Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 8. 2020

Pár vět k současné situaci...

Sestry a bratři,

krátce vás chceme informovat o praxi v našich kostelích v souvislosti s vývojem epidemie Covid 19. Povinnost nosit roušky platí na území celé České republiky s účinností od 25. 7. 2020 pro hromadné akce ve vnitřních prostorách s počtem účastníků nad 100 osob. V našich kostelích se nás tolik neschází, takže roušky nosit můžete, ale nemusíte. Svěcenou vodu do kropenek s ohledem vývoje situace zatím vracet nebudeme. V kostelích ji používáme, abychom si připomínali náš křest. Dočasně si křest můžeme připomínat i znamením kříže bez svěcené vody. Rádi vám vodu požehnáme, abyste svěcenou vodu měli ve svých domovech. Neváhejte se s touto prosbou na nás obrátit.

S ohledem na to, že do Doksan přichází o prázdninách na prohlídky mnoho turistů z ČR i ze zahraničí, doporučujeme obezřetnost a dodržování základních hygienických pravidel, zejména častější a důkladné mytí rukou.

Pan biskup Baxant ještě doporučuje následující: „Doporučuji, nikoli nařizuji, aby se Tělo Páně podávalo na ruku, a to jedině z hygienických důvodů, resp. zachování desinfekčních opatření. Při udělování svátosti smíření, kdy je bezprostředně blízký kontakt mezi zpovědníkem a kajícníkem, podobně doporučuji oběma nasadit ústenku.

S případnými dotazy se můžete obrátit na P. Zdíka (731 402 403) nebo P. Wolfganga (730 830 000).