Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Bratři a sestry,

jistě jste zaznamenali, že v pátek 25. března od 17 hodin papež František během kajícího obřadu, kterému bude předsedat, zasvětí Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Tentýž akt ve stejný den vykoná ve Fatimě kardinál Konrád Krajewski jako vyslanec Svatého otce.

K tomuto modlitebnímu setkání, které by se na přání papeže mělo uskutečnit také v katedrálách, mariánských svatyních, farních i řeholních společenstvích po celém světě, zve Svatý otec spolu s biskupy také všechny věřící.

Prosím, připojme se společně podle svých možností k této modlitbě za mír na Ukrajině a skončení válečného konfliktu.

Diecézní biskup Mons. Jan Baxant bude v den zasvěcení 25. března sloužit mši sv. v katedrále sv. Štěpána ráno v 7.30 hodin. Po ní pak následuje zasvěcení. Je to tak proto, aby se lidé mohli v 17 hodin spojit Papežem Františkem prostřednictvím přímého přenosu z Vatikánu. Pokud jsou ve farnostech v ten den večerní mše svaté, nechť celebranti na závěr též vykonají. Díky.

Modlitba ze svatopetrské baziliky bude přenášena prostřednictvím Mondovize, Youtube kanálu Vatican media Live a u nás je od 17 hodin zařazena do vysílání TV Noe.

 

+ Jan