Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

acel-svetovy-den-ml.jpg

 

SDM LISABON 2023

  • Aktuality k SDM Ve dnech 26. července – 6. srpna budou v Portugalsku probíhat oslavy Světového dne mládeže 2023. Pro výpravu z České republiky Sekce pro mládež ČBK domlouvá předprogram v diecézi Porto (26. – 31. července), může být proto výhodnější kupovat si letenky na setkání přímo do Porta, zpáteční pak ovšem z Lisabonu. Pro více informací sledujte stránky SDM www.svetovednymladeze.cz, nebo se obraťte na nás.
  • Duchovní příprava k SDM v Lisabonu Na SDM v Lisabonu se nyní mladí mohou připravovat s pomocí katechezí Rise up!, které jsou postupně publikovány na českém webu světových dnů mládeže. Více informací a materiály ke katechezím naleznete na webu: https://www.svetovednymladeze.cz/blog_clanek.php?clanek=4090.
  • Jak SDM v Lisabonu podpořit Na SDM se lze stále přihlašovat. Povzbuďte, prosím, mladé lidi ve vašich farnostech k účasti na setkání. Pokud by potřebovali finanční podporu a farnost jim ji nemohla zajistit, obraťte se prosím na P. Jiřího Smolka, který přes spolek Křižovatka, z. s. shromažďuje prostředky pro tento účel. Kdybyste věděli o možných sponzorech této věci, dejte nám, prosím, vědět. Prosíme o modlitbu za SDM. Text modlitby, vytvořené pro tento účel, najdete v elektronické podobě zde: https://www.svetovednymladeze.cz/clanek.php?id=1065. Pokud byste chtěli u nás objednat kartičky s modlitbou za SDM nebo soubor k tisku kartiček, napište nám, prosím.
  • Předlisabonské setkání a ples mládeže 9. – 11. června 2023 Ve dnech 9. – 11. června 2023 připravujeme předlisabonské setkání mládeže spojené s plesem mládeže. Setkání je určeno pro všechny mladé lidi! Tedy nejen pro ty, kteří do Lisabonu poputují fyzicky, ale i pro všechny ostatní mladé lidi, kteří chtějí sledovat a slavit SDM z domova. Víkend bude příležitostí pro věřící mládež z litoměřické diecéze, aby se opět setkala a navzájem více poznala a mohla se lépe povzbuzovat ve víře. Pozvěte, prosím, mladé lidi na tento víkend. Více informací naleznete v příštích ACEL.
  • Slavení SDM 2023 v Příchovicích 1. – 6. srpna 2023 Pro ty, kdo se sice do Lisabonu nevypraví, ale chtějí sledovat SDM z ČR společně s dalšími mladými lidmi, připravuje DCM setkání v Příchovicích ve dnech 1. – 6. srpna 2023.

lisabon-prichovice-plakat.jpg